Jednym z czynników, na który nie mamy wpływu podczas wakacji, jest pogoda. Deszcz może ograniczyć wyjścia górskie w wyższe partie, jednak to nie jest powód, żeby spędzać czas w hotelu. Dla wypoczywających w Tatrach mamy kilka propozycji urokliwych szlaków na deszczowe dni.
Jakie szlaki w Tatrach na deszczowe dni?
Wycieczka po tatrzańskich dolinach w deszczową pogodę może być ciekawą przygodą. Nie natraficie na tłumy turystów dzięki czemu spacer będzie dużo przyjemniejszy. Góry skąpane w tajemniczej mgle sprawią, że na długo zapamiętacie ten spacer.
- Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) i Gubałówka (1126 m n.p.m.) – to szczyty w Tatrach, które oferują wjazd kolejką, a to bardzo bezpieczny wybór w deszczowe dni. Oba te szczyty słyną z pięknych widoków, zarówno podczas pięknej pogody jak i deszczowej, ponieważ zamglone wierzchołki wyglądają magicznie. Po dotarciu na samą górę można rozgościć się w restauracji z pięknymi widokami.
- Rusinowa Polana (1208 m n.p.m.) – to miejsce, które pięknie prezentuje się o każdej porze roku i w każdych warunkach. Szlak jest bardzo prosty, bez cięższych podejść. Na jej terenie znajduje się bacówka, w której można spróbować lokalnych wyrobów.
- Dolina Strążyska i Siklawica – szlak wiedzie leśną ścieżką. Po około 30 minutach przyjemnego spaceru znajduje się Polana Strążyska (1029 m n.p.m.), z której można podziwiać imponującą ścianę Giewontu, która sprawa wrażenie, że jest na wyciągnięcie ręki. Na Polanie znajduje się Herbaciarnia Parzenica – doskonałe miejsce na odpoczynek.
- Schronisko na Hali Ornak i Smereczyński Staw (1227 m n.p.m.)– podejście do stawu prowadzi leśną drogą. Na tarasie widokowym znajduje się kilka ławek, skąd podziwiać można naturę i szczyt w Tatrach zachodnich – Bystrą.
Na deszczowe dni nie tylko szlaki
W deszczowe dni poza spacerami po tatrzańskich szlakach możesz ciekawe spędzić czas na innych atrakcjach:
- Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN – to świetna atrakcja na deszczowe dni. Centrum oferuje nowoczesną formę zwiedzania w którym znajduje się jaskinia, trójwymiarowe makiety, sala odkryć i wiele innych atrakcji.
- Muzea i galerie – odwiedzenie takich miejsc sprawi, że jeszcze lepiej poznasz Zakopane. Najbardziej popularne są: Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Kornela Makuszyńskiego czy Muzeum poświęcone Karolowi Szymanowskiemu.
- Beernarium Piwne Spa – po deszczowym dniu w Tatrach nic tak nie rozgrzewa jak wizyta w Piwnym Spa, które słynie ze świetnej zabawy i relaksu.
Beernarium Piwne Spa w Zakopanem
Jeśli w deszczowe dni szukasz miejsca w którym możesz się zaszyć i zrelaksować, zapraszamy do Piwnego Spa zlokalizowanego na najsłynniejszym „szlaku” Zakopanego, na Krupówkach. Beernarium słynie z rozgrzewających kąpieli piwnych i winnych, które otulą Cię pięknym zapachem i wprowadzą w błogi stan. Ale to nie koniec, bo pielęgnacyjne kąpiele urozmaicone są degustacją piwa cieszyńskiego lub wina. A to wszystko w prywatnej łaźni, przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki.
Dla fanów saunowania oferujemy kąpiele poprzedzone 15-minutowym seansem w saunie suchej Infrared. To doskonały wybór na deszczowe, zimne dni kiedy nie mamy ochoty na żadne aktywności. Rozgrzane mięśnie i zrelaksowana głowa po seansie w saunie aż się proszą o masaż 😉 W Piwnym Spa możesz wybrać taki masaż, który najbardziej sprosta Twoim potrzebom.
Serdecznie zapraszamy!