mega888

Atrakcje w Zakopanem na jesień: wrzesień, październik i listopad 2022

Urlop lub długi weekend w Zakopanem we wrześniu, październiku i listopadzie może być fenomenalny. W Tatrach króluje złota jesień, a w mieście znajdziemy wiele atrakcji na chłodniejsze dni jak np. rozgrzewająca i odżywcza kąpiel w piwie z degustacją. W tym wpisie podpowiemy Ci jakie są jesienne atrakcje w Zakopanem.

Jesienne atrakcje w Zakopanem

Wiele osób uważa, ze właśnie we wrześniu i październiku w Tatrach są najpiękniejsze widoki – widoki tzw. walki jesieni i zimy. Spacerując dolinkami możemy nacieszyć oczy pięknymi jesiennymi kolorami. W oddali,  na szczytach widać już biały puch zwiastujący przyjście zimy. Wraz z nadejściem listopada krajobraz się nieco ochładza, ale wciąż jest pięknie i zjawiskowo. Plusem jesiennych wypadów do Zakopanego jest spokój i cisza. Latem i zimą przez stolicę Tatr przemierza tysiące osób. Często można doświadczyć tłoku, który utrudnia wypoczynek. Jesienią jest inaczej. Szczególnie w środku tygodnia w mieście i na szlakach jest znacznie spokojniej. Można się wyciszyć i zrelaksować. Zbliżyć do natury i naprawdę oderwać od codzienności. Skorzystać z wyjątkowych atrakcji Zakopanego bez kolejek i często w znacznie niższych cenach niż w sezonie.

Czerwone Wierchy in Tatry Mountains, Carpathia. Fantasy and colorfull nature landscape. Nature conceptual image.

Jesienna wycieczka na Czerwone Wierchy

We wrześniu, październiku i listopadzie nie brakuje słonecznych i ciepłych dni. To fenomenalny moment na górską wycieczkę. Należy jednak pamiętać, że o tej porze roku na szczytach mogą panować już zimowe warunki. Przed wyjściem w góry koniecznie trzeba sprawdzić pogodę i przygotować się stosowanie do prognoz.

Jesienią polecamy wycieczkę w Tatry Zachodnie, a dokładnie Czerwone Wierchy. Masyw składa się z aż 4 wierzchołków: Ciemniak, Krzesanica, Małołączniak i Kopa Kondracka. Dla amatorów turystyki górskiej polecamy wybranie jednego szczytu, dla bardziej zaawansowanych górołazów. Rekomendujemy przejście wszystkich wierzchołków w jeden dzień. Taka wycieczka jest dość długa i męcząca, ale warta poświęcenia. Ze szczytów Czerwonych Wierchów rozlegają się piękne panoramy Tatr Zachodnich, Wysokich i Słowackich. Szczególnie pięknie jest tu jesienią, kiedy stoki pokrywa rudawy kolor (stąd nazwa masywu). To za sprawą rośliny – sit skucina, która właśnie jesienią przybiera rdzawy kolor.

Atrakcja na wieczór - Piwne Spa w Zakopanem

Po aktywnym dniu w górach należy się nagroda zarówno dla ciała jak i ducha- czas na wizytę w Beernarium Piwne Spa w Zakopanem. Ta wyjątkowa atrakcja położona jest w podziemiach zabytkowego budynku na Krupówkach. W piwnych łaźniach panuje półmrok, jest bardzo klimatycznie, cicho, spokojnie i kameralnie. Zabiegom towarzyszy intymna atmosfera i relaksacyjna muzyka. Wizyta w Beernarium jest świetną atrakcją na jesienny wieczór, doskonałym sposobem na relaks i odprężenie.

W ofercie Piwnego Spa w Zakopanem znajdziesz odżywcze kąpiele, relaksacyjne masaże i pakiety Day Spa. Główną atrakcją Spa jest kąpiel w piwie. Zabieg wykorzystuje dobroczynne właściwości chmielu, słodu i drożdży. Świetnie nawilża i odżywia skórę, rozluźnia spięte mięśnie i relaksuje całe ciało. Atrakcji towarzyszy degustacja złocistych trunków warzonych wg. tradycyjnej receptury. Po kąpieli następuje regenerujący odpoczynek na łożu wyłożonym słomą z owsa. Cała procedura sprawia, że ciało jest rozluźnione i odprężone, a Ty czujesz się naprawdę błogo.

A może na długi weekend 11-13 listopada do Zakopanego?

Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz odwiedzić Zakopanego w środku tygodnia, wykorzystaj długi, listopadowy weekend. 11 listopada  przypada w tym roku w piątek. Narodowe Święto Niepodległości, czyli potocznie mówiąc wolne od pracy to idealna okazja na kilkudniowy pobyt w Zakopanem. W czasie długiego weekendu, od 11 do 13 listopada Beernarium jest otwarte codziennie i serdecznie zaprasza na piwne, rozgrzewające atrakcje. 

Wolnych terminów jest coraz mniej, nie zwlekaj zatem i rezerwuj zabieg już dziś!

mega888