mega888

Zakopane atrakcje – Kwiecień Maj Czerwiec 2024

Wiosną w Zakopanem panuje niski sezon co oznacza mniej turystów, tłumów i kolejek. Początek wakacji w Zakopanem to bardzo dobry czas na urlop w stolicy Tatr. Maj i czerwiec to czas kiedy z tatrzańskich szklaków znika śnieg, pogoda jest coraz ładniejsza, a piesze wędrówki są przyjemniejsze. Poza atrakcjami przyrodniczymi w Tatrach warto doświadczyć atrakcji zlokalizowanych w centrum Zakopanego. Zapraszamy do Piwnego Spa –  bardzo kameralnego miejsca pełnego relaksu. 

Początek wakacji w Zakopanem- tatrzańskie atrakcje w Kwietniu, Maju i w Czerwcu

Kwiecień to czas kiedy z tatrzańskich dolin i szczytów zaczyna znikać śnieg. Jeśli planujesz wycieczkę pamiętaj aby przed wyruszeniem na szlaki górskie  sprawdzić prognozę pogody oraz warunki panujące na wybranym szlaku. Nie daj się zwieść pięknej, wiosennej pogodzie w Zakopanem, ponieważ w górach wciąż mogą panować zimowe warunki, a na szlakach może być śnieg. Jeśli nie masz doświadczenia w chodzeniu po górach wybierz się w niższe, bezpieczniejsze partie Tatr.

Przełom kwietnia i maja to czas w którym budzi się do życia tatrzańska przyroda, a na wielu szlakach można podziwiać piękne krokusy. Najpopularniejsze miejsca gdzie możesz zobaczyć krokusy to Dolina Chochołowska, Kalatówki oraz Dolina Kościeliska.

Maj to również czas związany z produkcją oscypków. Najpierw odbywa się wiosenny redyk owiec, czyli wypasanie owiec na górskich halach, a następnie górale ręcznie robią wędzone sery z mleka owczego.

To tylko kilka zakopiańskich atrakcji! Odwiedźcie stolicę Tatr i sami się przekonajcie jak piękny jest początek wakacji w Zakopanem.

Atrakcje w Zakopanem w Piwnym Spa

Górskie wycieczki wzbogacone widokami z pięknymi krokusami czy wypasanymi owcami to nie koniec atrakcji dostępnych w stolicy Tatr. Podczas majowego lub czerwcowego urlop w Zakopanem zapraszamy do Piwnego Spa. To miejsce bardzo kameralne w którym gwarantujemy relaks po całych dniach spędzonych w górach. Tutaj w zamkniętych łaźniach odbywają się relaksacyjne kąpiele na bazie piwa, wina i mleka połączone z degustacją i sielskim relaksem na słomie. Zabiegi nawilżają i odżywiają skórę oraz dostarczają cennych witamin. Poprawiają także samopoczucie i podnoszą energię życiową. Po wizycie w Spa poczujesz się naprawdę zrelaksowany i pełen pozytywnych emocji.

Z atrakcji dostępnych w Piwnym Spa w Zakopanem można korzystać pojedynczo lub we dwoje. Kąpiel odbywają się w wydzielonych, zamkniętych łaźniach w półmroku i przy relaksacyjnej muzyce. Kameralna i intymna atmosfera jest zapewniona. Ze względów bezpieczeństwa zabiegi w Spa umawiane są z dużym odstępem, aby przed i po zabiegu goście się nie spotkali. Ponadto po każdym zabiegu łaźnia piwna jest dezynfekowana. 

Majówka w Zakopanem

W 2024 majówka wypada w środę, czwartek i piątek. Przez te kilka dni w Zakopanem można solidnie wypocząć i naładować baterie na kolejne tygodnie pracy, ponieważ Zakopane i jego okolice to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Choć majowa pogoda w Zakopanem może być zmienna,  średnie temperatury są już dosyć wysokie, a w centrum Zakopanego oraz na szlakach panują stosunkowo dobre warunki. Dużą zaletą wizyty w tym okresie jest relatywnie niewielka liczba turystów.

Weekend majowy to również doskonała okazja aby rozkoszować się błogim relaksem na który tak często nie mamy czasu. Jeśli planujesz majową wizytę w Zakopanem, koniecznie zarezerwuj Kąpiel VIP w Piwnym Spa. Tylko w stolicy Tatr i w naszym drugim Spa w Krakowie możesz doświadczyć tego zabiegu. Swoją przygodę w Spa rozpoczniesz od rozgrzewającego seansu w saunie Infrared. Następnie, w prywatnej łaźni odbędzie się kąpiel piwna i towarzysząca jej degustacja piwa, które samodzielnie będziesz nalewać ze znajdującego się obok beczki nalewaka. Po kąpieli zrelaksujesz się na słomianym łożu.

Atrakcje na długi weekend czerwcowy w Zakopanem

W tym roku Boże Ciało przypada 30 maja (czwartek). To święto wolne od pracy, dzięki któremu możesz zaplanować długi weekend w Zakopanem. 4 dni pełne atrakcji, wrażeń, cudownych widoków i oczywiście wyjątkowego klimat Zakopanego.  Początek czerwca to już czas, gdzie swobodnie możesz korzystać z górskich atrakcji. Możesz się wybrać w Tatry Zachodnie dla średnio zaawansowanych lub Tatry Wysokie dla osób o dobrej kondycji. Podczas czerwcowego weekendu w Zakopanem zadbaj też o regenerację organizmu i odpoczynek.

Po długich wędrówkach górskich polecamy regeneracyjny pakiet Special Day Spa. To seans pełen atrakcji dla ciała i ducha. Rytuał rozpoczyna się od rozgrzewającego seansu w sanie. Następnie w prywatnej łaźni ma miejsce odżywcza kąpiel, do wyboru: w piwie, winie lub w kozim mleku. Podczas kąpieli w drewnianej, dwuosobowej beczce odbywa się  degustacja piwa lub wina. Po kąpieli jest czas na relaks na słomianym łożu. Dopełnieniem zabiegu jest  relaksacyjny masaż całego ciała. Odprężający seans w Piwnym Spa zniweluje zmęczenie, rozluźni mięśnie i doda energii. Zarezerwuj pakiet już dziś. 

mega888