mega888

Zakopane atrakcje lato – Lipiec Sierpień 2023

Słoneczna pogoda, długie wędrówki, piękne widoki, bliskość natury i na koniec dnia upragniony relaks w Piwnym Spa. Tak właśnie mogą wyglądać atrakcje na lato w Zakopanem. Latem w lipcu i sierpniu panują tu idealne warunki na piesze wycieczki po nawet najwyższych szczytach Tatr, zwiedzanie Zakopanego i odkrywanie wyjątkowych atrakcji miasta.

Górskie atrakcje w lipcu i sierpniu 2023

Lato to najlepszy sezon na górskie wycieczki. W lipcu i sierpniu na szlakach nie zalega już śnieg, dlatego warunki stają się doskonałe. W letnie popołudnia mogą pojawić się burze, więc przed każdym wyjściem należy sprawdzić prognozę pogody i najlepiej wyruszyć z samego rana, by popołudniu wrócić do Zakopanego. Tatry są bardzo rozległe i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Osoby początkujące wybierają łatwiejsze atrakcje takie jak doliny: Chochołowską, Gąsienicową i Pięciu Stawów.  Z tych miejsc rozpościerają się piękne widoki na pobliskie szczyty. W dolinach znajdują się schroniska, gdzie można wypić pyszną kawę i zjeść ciasto w otoczeniu natury. Osoby z większym doświadczeniem na szlakach właśnie latem mają najlepsze warunki na dalekie wędrówki do najwyższych szczytów Polskich Tatr  – Rysy, Kościelec, Świdnica oraz szczyty bardzo znanej trasy Orla Perć. Są to wymagające trasy dla osób o dobrej kondycji i wytrzymałości. Podsumowując, widok ze szczytów zapiera dech. To atrakcja nie do opisania.

Letnie atrakcje na Krupówkach w Zakopanem

Nie tylko latem w górach panują doskonałe warunki do uprawiania pieszej turystki. W lipcu i w sierpniu miasto także otwiera się na turystów proponując przeróżne atrakcje i możliwości spędzenia wolnego czasu. Sam spacer słynnymi Krupówkami jest przyjemnym doświadczeniem. Na Krupówkach można spotkać wiele ciekawych karczm, restauracji, sklepów oraz punków rozrywkowych. Oferują one ciekawe letnie atrakcje jak: przejażdżka bryczką, muzeum figur woskowych, dom strachów, skok na bungee. Dlatego w centrum Zakopanego nie sposób się nudzić. Latem przez całą dobę miasto tętni życiem. Na zakończenie udanego dnia proponujemy sielski relaks z kuflem piwa lub lampką wina. Piwne Spa to atrakcja dla każdego kto szuka odrobiny relaksu i wyciszenia.

Piwne Spa - atrakcja w centrum Zakopanego

Piwo ma szereg pozytywnych właściwość dla zdrowia i urody, dlatego powstał pomysł na Piwne Spa. Kąpiel piwna znakomicie nawilża skórę i usuwa toksyny z organizmu ponieważ zawiera wiele składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B. W trakcie zabiegu odbywa się również degustacja piwa, która dodatkowo poprawia nastrój i odpręża. Na koniec, po kąpieli przewidziany jest relaks na słomianym łożu. To sielska atrakcja wzmacniająca regenerację ciała. W Piwnym Spa można skorzystać także z relaksacyjnych masaży oraz gorącej sauny, kąpieli winnych i mlecznych, a także kąpieli romantycznych z płatkami róż i prosecco. Więc każdy znajdzie tutaj atrakcje i idealny relaks dla siebie. Piwne Spa zlokalizowane jest w centrum Zakopanego w podziemiach, dlatego panuje tutaj półmrok rozpraszany światłem świec. Jest cicho i spokojnie. Klimat jest wyjątkowy ponieważ sprawia, że czas się zatrzymuje. Będąc latem w Zakopanem koniecznie skorzystaj z atrakcji w Piwnym Spa. To idealne miejsce na odpoczynek po górskich wędrówkach.

mega888