Jeśli zastanawiasz się nad tym jakie są zimowe atrakcje w Zakopanem to pamiętaj, że Zakopane to zimowa stolica Polski. W styczniu, lutym i marcu przyjeżdżają tutaj turyści z całego kraju i z za granicy. Chętnie korzystają z zimowych atrakcji miasta i okolic Zakopanego. Opcji jest naprawdę wiele: narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboard, piesze wędrówki w góry i inne zimowe zajęcia. Po aktywnym dniu, wieczorem warto poświęcić czas na relaks i regenerację sił podczas oryginalnej kąpieli piwnej w Beernarium.
Co robić zimą w Zakopanem? Atrakcje dostępne w styczniu, lutym i marcu
Podczas zimy w Zakopanem dużą popularnością wśród fanów białego szaleństwa cieszą się ośrodki narciarskie, które przeżywają niemałe oblężenie. Szczególnie odczuwalne w styczniu, lutym i marcu, w czasie świąt i ferii. W Zakopanem jest kilka stacji narciarskich: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Polana Szymoszkowa, Nosal, Harenda i kilka w okolicy miasta: Suche, Małe Ciche. Zazwyczaj przy ośrodku narciarskim funkcjonują wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki narciarskie. Dlatego nawet osoby bez doświadczenia mogą spróbować swoich sił na nartach lub snowboardzie.
Dla osób szukających spokojniejszych atrakcji w sezonie zimowym w Zakopanem polecamy narciarstwo biegowe. To nowa dyscyplina, która z roku na rok zyskuje na popularności. Trasy biegowe znajdują się w okolicy Wielkiej Krokwi, na Równi Krupowej, na Siwej Polanie czy w Kościelisku. Na płaskim terenie poruszanie się na nartach biegowych nie sprawia dużej trudności, choć wymaga dość intensywnej pracy.
Dyscypliną łączącą narciarstwo zjazdowe i biegowe są skitury. To narty przystosowane zarówno do zjazdów jak i podchodzenia. To wymagająca aktywność. Dzięki specjalnym nartom można dotrzeć praktycznie na każdą górę.
Narty to nie jedyna opcja na zimowe atrakcje w Zakopanem. W styczniu, lutym czy marcu można również uprawiać turystykę pieszą. Zimą warto zobaczyć Morskie Oko oraz doliny: Kościeliską, Chochołowską lub Gąsienicową. Zimowe krajobrazy zapierają dech w piersiach. Ośnieżone Tatry wyglądają fenomenalnie, niektórzy twierdzą nawet, że zima to najpiękniejsza pora roku w Tatrach. Przed wyjściem w trasę należy sprawdzić pogodę oraz warunki na szlaku. Najlepiej wyjść wcześnie by zejść przez zachodem słońca, które w okresie zimowym jest dość wcześnie.
Po zachodzie słońca warto udać się do kameralnego miejsca pełnego relaksu i wyśmienitych trunków, jakim jest Piwne Spa na Krupówkach.
Gorąca atrakcja na zimowy wieczór - sauna, kąpiel i relaks na słomie
Aktywny i pełen wrażeń zimowy dzień powinien zakończyć się gorącym odprężeniem, które rozluźni mięśnie i uspokoi umysł. W Beernarium Piwnym Spa w Zakopanem czeka na Was niesamowity relaks i przy okazji wyjątkowa atrakcja. W zimowe miesiące jak styczeń, luty i marzec polecamy kąpiel VIP. Zabieg zaczyna się od krótkiego i gorącego seansu w saunie na podczerwień (ok. 15 min.) Po nim następuje kameralna, ciepła i kojąca kąpiel do wyboru w piwie, winie lub mleku. Do przygotowania kąpieli dodawane są specjalne, naturalne koncentraty odżywiające skórę. Kąpiel przeprowadzana jest w drewnianej balii w zamkniętej łaźni przeznaczonej do relaksu tylko we dwoje. Podczas zabiegu panuje spokój, w tle gra relaksacyjna muzyka i nikt Wam nie przeszkadza.
Poza dobroczynnym działaniem na skórę, zabieg działa także od wewnątrz. To za sprawą degustacji 🙂 . W Spa możesz rozkoszować się smakiem piwa warzonego zgodnie ze 100 letnią tradycją. Pyszny, zimy trunek nalany prosto z beczki poprawi Ci nastrój i spotęguje uczucie odprężenia.
To jeszcze nie wszystko. Po kąpieli czas na odpoczynek w formie leżakowania na słomie. Tak, dokładanie, to nie żarty :). Relaks na prawdziwej słomie z owsa wg. góralskiej tradycji doskonale regeneruje ciało i przywraca sił. Podczas odpoczynku preparaty kąpieli wysychają na skórze, a Ty smakujesz złotego napoju i pogrążasz się w błogim relaksie.