mega888

Zimowe atrakcje w Zakopanem – Grudzień, Styczeń, Luty, Marzec

Jeśli zastanawiasz się nad tym jakie są zimowe atrakcje w Zakopanem to pamiętaj, że Zakopane to zimowa stolica Polski. W grudniu, styczniu, lutym i marcu przyjeżdżają tutaj turyści z całego kraju i z za granicy. Chętnie korzystają z zimowych atrakcji miasta i okolic Zakopanego. Opcji jest naprawdę wiele: narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboard, piesze wędrówki w góry i inne zimowe zajęcia. Po aktywnym dniu, wieczorem warto poświęcić czas na relaks i regenerację sił podczas oryginalnej kąpieli piwnej w Beernarium.

Co robić zimą w Zakopanem? Atrakcje w grudniu, styczniu, lutym i marcu

Narciarstwo Zjazdowe

Podczas zimy w Zakopanem dużą popularnością wśród fanów białego szaleństwa cieszą się ośrodki narciarskie, które przeżywają niemałe oblężenie. Szczególnie odczuwalne w styczniu, lutym i marcu, w czasie świąt i ferii. W Zakopanem jest kilka stacji narciarskich: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Polana Szymoszkowa, Nosal, Harenda i kilka w okolicy miasta: Suche, Małe Ciche. Zazwyczaj przy ośrodku narciarskim funkcjonują wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki narciarskie. Dlatego nawet osoby bez doświadczenia mogą spróbować swoich sił na nartach lub snowboardzie.

 

Narciarstwo Biegowe

Dla osób szukających spokojniejszych atrakcji w sezonie zimowym w Zakopanem polecamy narciarstwo biegowe. To nowa dyscyplina, która z roku na rok zyskuje na popularności. Trasy biegowe znajdują się w okolicy Wielkiej Krokwi, na Równi Krupowej, na Siwej Polanie czy w Kościelisku. Na płaskim terenie poruszanie się na nartach biegowych nie sprawia dużej trudności, choć wymaga dość intensywnej pracy. 

 

Skitury

Dyscypliną łączącą narciarstwo zjazdowe i biegowe są skitury. To narty przystosowane zarówno do zjazdów jak i podchodzenia. To  wymagająca aktywność. Dzięki specjalnym nartom można dotrzeć praktycznie na każdą górę.

 

Turystyka Piesza

Narty to nie jedyna opcja na zimowe atrakcje w Zakopanem. W grudniu, styczniu, lutym czy marcu można również uprawiać turystykę pieszą. Zimą warto zobaczyć  Morskie Oko oraz doliny: Kościeliską, Chochołowską lub Gąsienicową. Zimowe krajobrazy zapierają dech w piersiach. Ośnieżone Tatry wyglądają fenomenalnie, niektórzy twierdzą nawet, że zima to najpiękniejsza pora roku w Tatrach. Przed wyjściem w trasę należy sprawdzić pogodę oraz warunki na szlaku. Najlepiej wyjść wcześnie by zejść przez zachodem słońca, które w okresie zimowym jest dość wcześnie. 

https://www.traditionrolex.com/39

Po zachodzie słońca warto udać się do kameralnego miejsca pełnego relaksu i wyśmienitych trunków, jakim jest Piwne Spa na Krupówkach.

Gorąca atrakcja na zimowy wieczór w Zakopanem

Relaksacyjna kąpiel

Aktywny i pełen wrażeń zimowy dzień powinien zakończyć się gorącym odprężeniem, które rozluźni mięśnie i uspokoi umysł. W Beernarium Piwnym Spa w Zakopanem czeka na Was niesamowity relaks i przy okazji wyjątkowa atrakcja. W zimowe miesiące jak styczeń, luty i marzec polecamy kąpiel VIP. Zabieg zaczyna się od krótkiego i gorącego seansu w saunie na podczerwień (ok. 15 min.) Po nim następuje kameralna, ciepła i kojąca kąpiel do wyboru piwna, winna lub mleczna. Do przygotowania kąpieli dodawane są specjalne, naturalne koncentraty odżywiające skórę. Kąpiel przeprowadzana jest w drewnianej balii w zamkniętej łaźni przeznaczonej do relaksu tylko we dwoje. Podczas zabiegu panuje spokój, w tle gra relaksacyjna muzyka i nikt Wam nie przeszkadza.

 

Degustacja piwa lub wina

Poza dobroczynnym działaniem na skórę, zabieg działa także od wewnątrz. To za sprawą degustacji 🙂 .  W Spa możesz rozkoszować się smakiem piwa warzonego zgodnie ze 100 letnią tradycją.  Pyszny, zimy trunek nalany prosto z beczki poprawi Ci nastrój i spotęguje uczucie odprężenia. Jeśli nie przepadasz za złocistym trunkiem możesz delektować się czerwonym lub białym winem. Dla kierowców Piwne Spa przygotowało piwo bezalkoholowo.

 

Relaks na słomie

To jeszcze nie wszystko. Po kąpieli czas na odpoczynek w formie leżakowania na słomie. Tak, dokładanie, to nie żarty :). Relaks na prawdziwej słomie z owsa wg. góralskiej tradycji doskonale regeneruje ciało i przywraca sił. Podczas odpoczynku preparaty kąpieli wysychają na skórze, a Ty smakujesz złotego napoju i pogrążasz się w błogim relaksie.

 

Masaż dla wymagających

Pobyt w Piwnym Spa możesz rozszerzyć o masaż relaksacyjny całego ciała. Zabieg pobudza układ krążenia i mięśniowy. Poprawia także przemianę materii. Do wyboru masaż relaksacyjny klasyczny lub aromatyczną świecą. Wszystko w spokojnej kameralnej atmosferze.

Pobyt w Piwnym Spa to idealna atrakcja na zimę w Zakopanem. Po wyjściu ze Spa poczujesz się rozgrzany i głęboko zrelaksowany. 

mega888