Kąpiel w mleku – sekret piękna Kleopatry dostępny w Zakopanem

Już w starożytności kąpiele mleczne były znane za sprawą królowej Kleopatry. Do dziś kąpiel w mleku jest stosowana w celu odżywienia i nawilżenia skóry. Zabieg możesz przyrządzić sama w domowym zaciszu lub udać się na relaksacyjny seans do Piwnego Spa w Zakopanem.

Historia mlecznych kąpieli Kleopatry

Kąpiele mleczne były popularne już w starożytności. Sama Kleopatra regularnie korzystała z takiego zabiegu. Źródła mówią, że była ona wyjątkowo wymagająca. Poddani królowej codziennie zaopatrywali się w mleko od 700 oślic, aby przyrządzić kąpiel o odpowiednim działaniu. Starożytni Egipcjanie w szczególności cenili sobie mleczne zabiegi pielęgnacyjne. Kleopatra nie była jedyną fanką kąpieli mlecznych. Żona cesarza Nerona – Sabina Poppea, podobnie jak egipska królowa do kąpieli wykorzystywała mleko setek oślic. Codzienną pielęgnację urody zabiegami mlecznymi wspierały również cesarzowa Sisi i Nefretete.

Tego typu kąpiele wpływają na zachowanie witalności i piękna skóry. Dlatego obecnie wiele najpopularniejszych firm kosmetycznych korzysta z dobroczynnych właściwości mleka.

Właściwości pielęgnacyjne kąpieli Kleopatry

Legendy głoszą, że właśnie dzięki mlecznym kąpielom Kleopatra szczyciła się nieskalaną urodą i doskonałą cerą. Kąpiel w mleku pozytywnie oddziałuje na skórę ponieważ:

  • delikatnie złuszcza naskórek,
  • świetnie nawilża i wygładza,
  • dostarcza cennych witamin i minerałów,
  • zapobiega wysuszaniu się skóry.

Podobną do zabiegu Kleopatry – kąpiel na bazie mleka możesz przyrządzić samodzielnie w domowych warunkach lub skorzystać z usług profesjonalnych salonów SPA.

Przygotowanie kąpiel w mleku w domu i w salonie SPA

Do przygotowania mlecznej kąpieli samodzielnie należy podgrzać 2 lub 3 litry mleka. Dodatkowo, aby wzmocnić odżywcze działanie kąpieli, zaleca się dodanie do mleka pół szklanki miodu. Taką mieszankę należy dodać do przygotowanej kąpieli w wannie. Kąpiele mleczne są też często oferowana przez salony piękności i SPA. W Piwnym Spa w Zakopanem do przygotowania takiego zabiegu używane jest sproszkowane kozie mleko z olejkiem z passiflory na bazie solanki. Seans jest podzielony na kilka etapów i dlatego nie tylko odżywia skórę, ale także doskonale relaksuje całe ciało. Jest to także doskonały pomysł na romantyczny wieczór we dwoje.

Relaksacyjne kąpiele mleczne z degustacją w Zakopanem

• Kąpiel VIP Mleczna 

Relaksujący rytuał rozpoczyna się seansem w saunie infrared. Działa ona na zasadzie promieni podczerwonych, które niwelują zmęczenie, stres i napięcia. Kolejnym etapem jest kąpiel mleczna, (pakiet VIP oferuje również w zależności od upodobań możliwość wyboru kąpieli piwnej i winnej). Optymalny czas kąpieli wynosi 30 minut, następnie przez kolejne 30 minut można zrelaksować się na słomianym łożu. Dodatkowym udogodnieniem jest nieograniczona degustacja wina lub piwa podczas zabiegu.

• Romantyczna Kąpiel Mleczna 

Drugą propozycją mlecznej kąpieli inspirowanej kąpielami Kleopatry jest Kąpiel Romantyczna. Podobnie jak w poprzedniej opcji kąpieli VIP, tutaj też zabieg rozpoczyna się seansem w saunie na podczerwień. Po saunowaniu następuje czas na wyjątkową kąpiel na bazie mleka. Jest to świetna propozycja na randkę, rocznicę ślubu czy zaręczyny, ponieważ Spa zapewnia piękną i romantyczną oprawę kąpieli. Na tafli wody unoszą się płatki czerwonych róż, wokół palą się świece, a w tle słychać spokojną, relaksacyjną muzykę. Dodatkowo podczas kąpieli zakochana para otrzymuje do degustacji butelkę Prosecco i pyszne czekoladki.

Klimatyczne i kameralne Beernarium Piwne Spa w centrum Zakopanego

Piwne Spa w Zakopanem jest podzielone na 2 pokoje kąpielowe i pokój masażu. Podczas kąpieli goście mogą poczuć się komfortowo i swobodnie, ponieważ zabiegi odbywają się tylko we dwoje. W pomieszczeniach panuje intymny i urokliwy klimat. Beernarium Piwne Spa w Zakopanem swoją wyjątkową i kameralną atmosferę zawdzięcza między innymi pięknej lokalizacji. Obiekt znajduje się w klimatycznych podziemiach drewnianej willi w samym centrum Zakopanego, ul Krupówki 77. Zabytkowy budynek pochodzi z 1900 roku. Willa prezentuje bogatą dekorację ornamentalną z motywami typowymi dla zakopiańskiego stylu. Wizyta w Piwnym Spa jest doskonałym uzupełnieniem wyjazdu do Zakopanego.

By skorzystać z zabiegów Piwnego Spa konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.