mega888

Kąpiel w mleku – sekret piękna Kleopatry dostępny w Zakopanem

Już w starożytności kąpiele mleczne były znane za sprawą królowej Kleopatry. Do dziś kąpiel w mleku jest stosowana w celu odżywienia i nawilżenia skóry. Zabieg możesz przyrządzić sama w domowym zaciszu lub udać się na relaksacyjny seans do Piwnego Spa w Zakopanem.

Historia mlecznych kąpieli Kleopatry

Kąpiele mleczne były popularne już w starożytności. Sama Kleopatra regularnie korzystała z takiego zabiegu. Źródła mówią, że była ona wyjątkowo wymagająca. Poddani królowej codziennie zaopatrywali się w mleko od 700 oślic, aby przyrządzić kąpiel o odpowiednim działaniu. Starożytni Egipcjanie w szczególności cenili sobie mleczne zabiegi pielęgnacyjne. Kleopatra nie była jedyną fanką kąpieli mlecznych. Żona cesarza Nerona – Sabina Poppea, podobnie jak egipska królowa do kąpieli wykorzystywała mleko setek oślic. Codzienną pielęgnację urody zabiegami mlecznymi wspierały również cesarzowa Sisi i Nefretete.

Tego typu kąpiele wpływają na zachowanie witalności i piękna skóry. Dlatego obecnie wiele najpopularniejszych firm kosmetycznych korzysta z dobroczynnych właściwości mleka.

Właściwości pielęgnacyjne kąpieli Kleopatry

Legendy głoszą, że właśnie dzięki mlecznym kąpielom Kleopatra szczyciła się nieskalaną urodą i doskonałą cerą. Kąpiel w mleku pozytywnie oddziałuje na skórę ponieważ:

  • delikatnie złuszcza naskórek,
  • świetnie nawilża i wygładza,
  • dostarcza cennych witamin i minerałów,
  • zapobiega wysuszaniu się skóry.

Podobną do zabiegu Kleopatry – kąpiel na bazie mleka możesz przyrządzić samodzielnie w domowych warunkach lub skorzystać z usług profesjonalnych salonów SPA.

Przygotowanie kąpiel w mleku w domu i w salonie SPA

Do przygotowania mlecznej kąpieli samodzielnie należy podgrzać 2 lub 3 litry mleka. Dodatkowo, aby wzmocnić odżywcze działanie kąpieli, zaleca się dodanie do mleka pół szklanki miodu. Taką mieszankę należy dodać do przygotowanej kąpieli w wannie. Kąpiele mleczne są też często oferowana przez salony piękności i SPA. W Piwnym Spa w Zakopanem do przygotowania takiego zabiegu używane jest sproszkowane kozie mleko z olejkiem z passiflory na bazie solanki. Seans jest podzielony na kilka etapów i dlatego nie tylko odżywia skórę, ale także doskonale relaksuje całe ciało. Jest to także doskonały pomysł na romantyczny wieczór we dwoje.

Relaksacyjne kąpiele mleczne z degustacją w Zakopanem

Kąpiel VIP Mleczna 

Relaksujący rytuał rozpoczyna się seansem w saunie infrared. Działa ona na zasadzie promieni podczerwonych, które niwelują zmęczenie, stres i napięcia. Kolejnym etapem jest kąpiel mleczna, (pakiet VIP oferuje również w zależności od upodobań możliwość wyboru kąpieli piwnej i winnej). Optymalny czas kąpieli wynosi 30 minut, następnie przez kolejne 30 minut można zrelaksować się na słomianym łożu. Dodatkowym udogodnieniem jest nieograniczona degustacja wina lub piwa podczas zabiegu.

Romantyczna Kąpiel Mleczna 

Drugą propozycją mlecznej kąpieli inspirowanej kąpielami Kleopatry jest Kąpiel Romantyczna. Podobnie jak w poprzedniej opcji kąpieli VIP, tutaj też zabieg rozpoczyna się seansem w saunie na podczerwień. Po saunowaniu następuje czas na wyjątkową kąpiel na bazie mleka. Jest to świetna propozycja na randkę, rocznicę ślubu czy zaręczyny, ponieważ Spa zapewnia piękną i romantyczną oprawę kąpieli. Na tafli wody unoszą się płatki czerwonych róż, wokół palą się świece, a w tle słychać spokojną, relaksacyjną muzykę. Dodatkowo podczas kąpieli zakochana para otrzymuje do degustacji butelkę Prosecco i pyszne czekoladki.

https://www.high-endrolex.com/33

Klimatyczne i kameralne Beernarium Piwne Spa w centrum Zakopanego

Piwne Spa w Zakopanem jest podzielone na 2 pokoje kąpielowe i pokój masażu. Podczas kąpieli goście mogą poczuć się komfortowo i swobodnie, ponieważ zabiegi odbywają się tylko we dwoje. W pomieszczeniach panuje intymny i urokliwy klimat. Beernarium Piwne Spa w Zakopanem swoją wyjątkową i kameralną atmosferę zawdzięcza między innymi pięknej lokalizacji. Obiekt znajduje się w klimatycznych podziemiach drewnianej willi w samym centrum Zakopanego, ul Krupówki 77. Zabytkowy budynek pochodzi z 1900 roku. Willa prezentuje bogatą dekorację ornamentalną z motywami typowymi dla zakopiańskiego stylu. Wizyta w Piwnym Spa jest doskonałym uzupełnieniem wyjazdu do Zakopanego.

By skorzystać z zabiegów Piwnego Spa konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

mega888