Kąpiel w winie – nietypowy eliksir młodości

Kąpiele w winie już w starożytności były praktykowane przez mieszkańców krajów arabskich oraz Greków i Rzymian. Cudowne właściwości wina będącego eliksirem młodości i piękna wykorzystano do winoterapii, zapoczątkowanej we Francji. Obecnie winnej kąpieli można również zażyć w klimatycznym Piwnym Spa w Zakopanem.

Właściwości kąpieli w winie

Wino zawiera dużo polifenoli, odpowiadają one za procesy oczyszczania i regenerację organizmu, a więc także przeciwdziałają chorobom układu krwionośnego i nowotworom. Początkowo francuska winoterapia była traktowana jako zabieg głównie leczniczy. Z czasem pomysł winnych terapii rozpowszechnił się w Europie i obecnie salony SPA oferują kąpiele winne jako zabieg odnowy biologicznej dla urody. Kąpiele w winie posiadają właściwości przeciwstarzeniowe, odtruwające i mineralizujące, wspierają również proces odchudzania. Dlatego winny eliksir młodości przywraca skórze elastyczność i doskonale nawilża. Podsumowując, poza właściwościami leczniczymi i wspierającymi urodę, kąpiel w winie relaksuje i znacznie poprawia samopoczucie.

Domowa kąpiel winna

Przepis na domową kąpiel winną nie jest skomplikowany, ponieważ wystarczy wybrane wcześniej wino dodać do kąpieli. Do wanny zaleca się wlać około pół litra czerwonego wina. Optymalna temperatura domowej winnej kąpieli powinna wynosić około 35 stopni Celsjusza. Na taką przyjemność można przeznaczyć pół godziny, jest to odpowiedni czas aby skóra dobrze przyswoiła odżywcze składniki z wina. Dobrym pomysłem jest też stworzenie wyjątkowego klimatu podczas domowego zabiegu, więc warto do tego użyć zapachowych świec a do wanny dodać np. płatki róż. Dodatkowy relaks podczas domowej kąpieli może zapewnić degustacja lampki pysznego trunku w połączeniu z relaksacyjną muzyką lub odcinkiem ulubionego serialu.

Kąpiele w czerwonym winie dostępne w Piwnym Spa

Piwne Spa w Zakopanem oferuje między innymi wyjątkowe kąpiele w winie. Klienci SPA mają do wyboru kilka opcji winnej kąpieli. Standardowy zabieg winny składa się z kąpieli przygotowanej na bazie ekstrakcji z wina w postaci piany kąpielowej rozpuszczanej w wodzie. Podczas kąpieli goście SPA otrzymują do degustacji pyszne wino. W łaźni kąpielowej znajduje się również słomiane łoże na którym można odprężyć się na koniec, po kąpieli. Leżakowanie na słomie dodatkowo wspomaga wchłanianie składników odżywczych znajdujących się w winie.

Kąpiel winna w wersji VIP

Kolejną propozycją winnej kąpieli jest Kąpiel VIP w której do wyboru jest zabieg winny, piwny lub mleczny. Kąpiel winna VIP jest poprzedzona seansem w saunie infrared. Jest to sauna na podczerwień generująca lecznicze promienie. Temperatura w saunie nie przekracza 60 stopni Celsjusza, dlatego jest to optymalna temperatura umożliwiająca prawidłowe działanie sauny. Po seansie w saunie następuje pora na kąpiel w winie. Procedura przygotowania kąpieli jest podobna jak w przypadku standardowej kąpieli winnej. Do wanny dodawana jest więc ekstrakcja z wina w postaci piany kąpielowej, która zostaje rozpuszczona w wodzie. Na koniec kąpieli VIP również zaleca się relaks na słomianym łożu. Dodatkowym udogodnieniem tego pakietu jest nieograniczona degustacja wina w trakcie seansu.

Zarezerwuj już teraz, liczba miejsc ograniczona!