Łatwe szlaki w Tatrach słowackich – miejsca w których się zakochasz

Wielu osobom Tatry kojarzą się z zazwyczaj zatłoczonym Giewontem czy Morskim Okiem. Tymczasem Tatry skrywają także miejsca spokojne, odwiedzane przez turystów sporadycznie. Aby cieszyć się ciszą i bliskim kontaktem z przyrodą, odwiedź naszych południowych sąsiadów Słowaków do których należy zdecydowana większość Tatr. Jaskinie, zabytkowa architektura, wymagające oraz łatwe szlaki to atrakcje, które czekają na turystów za naszą południową granicą. Tak więc jeśli nie było Ci jeszcze dane wybrać się w Tatry słowackie, zmień to, a my gwarantujemy, że nie będziesz żałować!

Tatry słowackie – to musisz wiedzieć zanim wyruszysz w podróż

Tatry słowackie dzielą się na Tatry Bielskie, Wysokie i Zachodnie. W przeciwieństwie do polskiej strony są bardziej odludne i dzikie. Jeśli planujesz wybrać się w Tatry do naszych południowych sąsiadów pamiętaj o dwóch fundamentalnych zasadach. Po pierwsze, w przypadku wypadku, akcja ratunkowa niesiona przez HZS  (Horská záchranná služba) jest płatna. Dlatego tak ważne jest abyś posiadał/a przy sobie dowód ubezpieczenia. Druga ważna kwestia – Słowacy zamykają szlaki w okresie zimy oraz wiosny. Od 1 listopada do 15 czerwca ze względów bezpieczeństwa, a także w celu uszanowania tamtejszej przyrody większość szlaków powyżej schronisk jest zamknięta (jednak w tym czasie można korzystać z innych atrakcji, których Słowacja ma wiele w zanadrzu). Aby ułatwić Wam organizację wyprawy, wybraliśmy kilka łatwych szlaków w Tatrach słowackich, w których gwarantujemy, zakochacie się.

Łatwe szlaki w Tatrach słowackich, które warto odwiedzić

Popradzki Staw (Popradské Pleso)

Popradzki Staw to taki słowacki odpowiednik naszego Morskiego Oka. Do obu miejsc prowadzi niewymagająca asfaltowa droga, przy każdym znajduje się schronisko oraz oba te miejsca są bajecznie piękne, ponieważ otoczone są majestatycznymi szczytami. Popradzki Staw jest zacznie miej oblegany przez turystów, na trasie jest dużo spokojniej. To wielka zaleta tego miejsca. Szlak udostępniony jest także rowerzystom.

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso)

To drugie co do wielkości jezioro po słowackiej stronie Tatr. Wokół jeziora biegnie szutrowo-asfaltowa ścieżka, którą można pospacerować i napawać się piękną panoramą tatrzańskich szczytów. To miejsce, które przyciąga również zimą, ponieważ oferuje trasy narciarskie oraz biegowe.

Wodospady Zimnej Wody

Dzięki kolejce, która wjeżdża na Hrebienok trasa do Wodospadów Zimnej Wody nie jest trudna, nawet w zimowych warunkach. Piękne widoki oraz możliwość dotarcia do czterech wodospadów gwarantują niezapomniane wrażenia.

Relaks w Beernarium Piwnym Spa

Wizyta w Spa doskonale zrelaksuje ciało i umysł po dniu spędzonym na szlaku. Beernarium Piwne Spa zlokalizowane jest w podziemiach zabytkowego budynku na Krupówkach i oferuje odżywcze i odprężające zabiegi, którym towarzyszy degustacja wyśmienitych trunków.

Kąpiel Piwna – zabieg odbywa się w prywatnej łaźni. W drewnianej, dwuosobowej wannie przygotowana jest kąpiel na bazie piwa, słodu jęczmiennego oraz olejku piwnego. Zabiegowi towarzyszy degustacja piwa z Browaru Zamkowego Cieszyn. Po kąpieli zalecany jest relaks na słomianym łożu. W zależności od wyboru pakietu dostępna jest również sauna fińska.

Kąpiel Winna – to zabieg przygotowany z użyciem ekstrakcji wina w postaci piany kąpielowej rozpuszczanej w wodzie. Relaksacyjna kąpiel to czas na relaks, rozmowy z bliską osobą i degustację wina.

Spa oferuje również masaże, które są doskonałym wyborem po dniu spędzonym w górach. Nic tak nie rozluźni napiętych mięśni jak masaż relaksacyjny lub sportowy. Co powiesz na taki odpoczynek?